Obchodní středisko Bedřich

Pekárna


Pekárna byla zřízena v první fázi revitalizace areálu bývalých městských jatek, později užívaného Agrochemickým podnikem jako sklady a dílny. Rekonstrukce byla stavebně i finančně velice náročná, protože bylo nutno zamezit pronikání škodlivých látek, se kterými se zde po léta pracovalo d onových prostor. Přes všechny problémy se nám podařilo akci během 7 měsíců realizovat a v květnu 1992 jsme začali vyrábět. Počátky byly velice krušné. Všichni jsme se za pochodu učili zvládnout úskalí výroby, distribuce, legislativy i obchodní ch vztahů. Po tomto počátečním období se postupně začalo našim výrobkům na trhu dařit, rozšiřoval se okruh našich odběratelů a rostl i počet zákazníků naší miniprodejny, která byla na výrobní prostory přímo napojena až do doby, kdy byla na volném prostranství postavena prodejna nová.


Původní vybavení naší pekárny bylo v průběhu let postupně doplňováno nebo obměňováno tak, abychom byli schopni pokrývat poptávku i sortiment, ale také splňovali legislativní požadavky, které se na takový provoz vztahují. Také stavební část vyžaduje neustálé udržování a rekonstrukce, protože jde o výrobu, která dává stavbě „pořádně zabrat“ a přitom musí být všude čistota a pořádek tak, jak nám to ukládá soubor předpisů o dodržování zásad správné hygienické praxe (HACCP).

Výroba


Výrobní program stojí na třech hlavních produktových řadách:
  • výrobky z chlebových těst - „vlajkovou lodí“ tohoto segmentu je od počátku Dobříšský chléb, úspěchy u zákazníků má i Dobříšský pece s vyšším obsahem žitné mouky. Dalšími výrobky, které rovněž své zákazníky mají jsou například Žitný chléb nebo Vícezrnný chléb.
  • jemné pečivo - je vyráběno podle tradičních „domácích“ receptů, náplně děláme jako doma z máku nebo tvarohu a vajec, prostě jako od maminky. Oblíbeným výrobkem jsou i koblihy s různými náplněmi, vyráběné rovněž tradičně - není to nafouklé obrovské NIC, ale vynikající pochoutka pro mlsné jazýčky.
  • běžné pečivo - opět tradiční recepty s vysokým podílem tuku, který způsobuje vláčnost a trvanlivost, ale hlavně výbornou chuť. Nešetříme ani na váze - deklarovanou hmotnost 50g výrobky spolehlivě překračují.
Mimo tyto hlavní druhy výrobků pekárna produkuje v mnoha variantách pečivo z oboru tzv. racionální výživy. Jedná se o většinou tmavé pekařské výrobky s různými zrníčky, s přídavkem celozrnné mouky, sójou apod. Tyto výrobky čas od času obměňujeme a i v průběhu týdne měníme denní nabídku, aby si zákazník mohl vybrat pokaždé něco jiného.

Více o jednotlivých druzích našich výrobků si můžete přečíst v tomto dokumentu

Pekárna Pekárna Pekárna

Josef Bedřich s. r. o.
Horymírova 941
263 01 Dobříš
telefon:
+420 318 523 384 Prodejna
+420 318 523 385 Pekárna
+420 318 521 558 Řeznictví  
+420 318 520 705 Kancelář
e-mail: josef.bedrich@bedrich.cz
web: www.bedrich.cz 


Novinky
(všechny)

AKTUÁLNÍ LETÁKOVOU AKCI SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE
13.02.19
více informací
Koláčky zdarma pro všechny!
13.02.19
Ochutnávka v sobotu 5. října 2013
více informací

Partnerské weby

Obchodní středisko Bedřich

PEKÁRNA

nabízíme zákazníkům
přes 40 druhů
pekařských výrobků

Obchodní středisko Bedřich

ŘEZNICTVÍ

bohatá nabídka výsekového
masa a masných výrobků
včenně specialit z vlastní
výroby

Obchodní středisko Bedřich

POTRAVINY

samoobsluha o prodejní
ploše 400 m2 nabízí
ucelený sortiment